ARDA TURAN VE GALATASARAY FAN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ARDA TURAN VE GALATASARAY FAN

AnasayfaAnasayfa  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

arda turan röportajı

2 posters
YazarMesaj
arda
Adminastör
Adminastör
arda

Kadın
İş/Hobiler : maç izlemek
Lakap : ARDA AŞIĞI
Ruh Haliniz : arda turan röportajı Cilgin10
Takımınınız : arda turan röportajı 1447

arda turan röportajı Empty
MesajKonu: arda turan röportajı   arda turan röportajı I_icon_minitimeCuma Ekim 03, 2008 6:42 pm

Galatasaray'ın genç yıldızı Arda Turan, sarı-kırmızılı takımda futbolcu olarak büyük başarılara imza atan ve teknik direktörlük de yapan Gheorghe Hagi'den çok şey öğrendiğini söyledi.

Futbol Federasyonu'nu tarafından aylık olarak yayınlanan ''Tam Saha'' dergisine röportaj veren Arda, çocukluğundan beri koyu bir Galatasaray taraftarı olduğunu belirterek, ''1999 yılıydı ve 17 Ağustos depremi olmuştu. Ben de 7 Eylül'de ilk antrenmanıma çıkacaktım Galatasaray'la. Geceleri 'Allah'ım bir kere Galatasaray'la antrenmana çıkmayı bana nasip et, öleceksem ondan sonra öleyim' diye dua ediyordum'' derken, en büyük eğitmeni olarak da Gheorghe Hagi'yi gösterdi.

Hagi'yle çalışmanın çok güzel olduğunu ve kendisine çok şey öğrettiğini anlatan Arda, ''Rakibimi nasıl kolay geçeceğimi, saha içinde nasıl davranmam gerektiğini, ciddiyeti, yeteneklerimi nasıl kullanacağımı, bazı şeylerin nasıl değer kazanıp kaybedebileceğini hep o öğretti. Bu arada bazen ezildiğin durumlar oluyor, kadroya giremiyorsun, PAF takıma gidip geliyorsun. Genç bir oyuncu için bunlara karşı koymak çok zor. Eğer bunlara direnebilirsen gelişimini sürdürebiliyorsun. Hagi döneminde bunları yaşayarak öğrendim'' diye konuştu.

''HEDEFİM AVRUPA''

Arda Turan, hedefinin ileride Avrupa'da forma giymek olduğunu söyleyerek, ''Galatasaray'la bir yere kadar başarılar kazanmak istiyorum ama Avrupa'ya da mutlaka gitmek amacındayım. Hedeflerimi büyük tutuyorum'' dedi. Genç futbolcuların yıldızıları parladıktan sonra değişim yaşadıklarının hatırlatılması üzerine ise Arda, ''Benim böyle bir endişem yok. Şımarır mıyım, şımarmaz mıyım tartışması yapılıyor. Buna da bir açıklık getirmem lazım. Bu tartışmanın yapılması bence çok büyük bir yanlış. İnsanların genç oyunculara destek vermesi lazım. Ben kendi karakterimi biliyorum ama şımarmak nedir bilmiyorum'' diye konuştu.
http://ardaturanfan66gs.eniyiforum.org
emre-zeynep
Adminastör
Adminastör
emre-zeynep

Kadın
Ruh Haliniz : arda turan röportajı Iyi11
Takımınınız : arda turan röportajı 1447

arda turan röportajı Empty
MesajKonu: Geri: arda turan röportajı   arda turan röportajı I_icon_minitimePerş. Ekim 09, 2008 8:49 pm

sagol cnm

arda turan röportajı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» arda